خانه / جاهای دیدنی دبی / پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

پیست اسکی سر پوشیده دبی
پیست اسکی دبی از بیرون
پیست اسکی دبی از بیرون

پیست اسکی دبی در سپتامبر ۲۰۰۵ در مرکز خرید مول دبی ساخته شده است.این پیست اسکی بزرگترین و عجیب ترین پیست اسکی سر پوشیده ی دنیاست.

پیست اسکی دبی متشکل از پنج مسیر اسکی به طول ۴۰۰ متر و ۶ هزار تن برف سفید خالص وتمیز است که مسیرهای اسکی هر کدام نقطه ی شروع و پایانی به ارتفاع یک ساختمان بیست طبقه دارد.

داخل پیست اسکی دبی
داخل پیست اسکی دبی

دمای داخلی پیست از سه تا سی درجه سانتیگراد متغیر است. این پیست در فضایی به مساحت ۲۲۵۰۰ متر مربع ساخته شده است.حداکثر ارتفاعی که در این پیست می توان تجربه کرد ۸۵ متر است.

پنگوئن در اسکی دبی
پنگوئن در اسکی دبی

این پیست اسکی عریض ۸۰ متری روزانه قابلیت پذیرایی از ۱۵۰۰ اسکی باز را دارا می باشد.

داخل پیست اسکی دبی و تفریحات داخل پیست
داخل پیست اسکی دبی و تفریحات داخل پیست

از پیست اسکی دبی به عنوان بزرگ ترین یخچال دنیا نیز نام برده می شود که دارای پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده دنیا بوده و از طریق تکنیک های شگفت انگیز و مدرن مهندسی و با استفاده از یک ترکیب شیمیایی تولید برف صورت می گیرد.برف پاش های تعبیه شده روی سقف این مجموعه همه کاره است بطوریکه ۲۷ آب پاش مهی قطرات ریز آب را در هوا پاشیده و سپس ذرات ریز یخ بیرون میریزند و این ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد که این پیست را تبدیل به مهم ترین و عجیب ترین جاهای دیدنی دبی کرده است.

یخ و تزینات داخل پیست اسکی دبی
یخ و تزینات داخل پیست اسکی دبی

روزانه ۳۰ تن برف در این مجموعه تولید می شود که صبح ها قبل از باز شدن درب مجموعه ، برف روب ها سطح برف ها را صاف و تمیز کرده و سپس درب مجموعه به روی علاقه مندان و مسافران تور دبی و جهان گردان باز می شود.

 

مطلب پیشنهادی

آبنمای دبی

آبنمای دبی

یکی از مهیج ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری دبی ، آبنمای دبی مال است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *