خانه / جاهای دیدنی دبی / لذت سفر با مونوریل در شهر دبی
لذت سفر با مونوریل در شهر دبی

لذت سفر با مونوریل در شهر دبی

برای رفت و آمد در شهر باشکوه دبی می توانید از اسباب حمل و نقل متنوعی مصرف کنید: تاکسی، مترو، اتوبوس، قایق، واگن برق كار و حتماً مونوریل. این مونوریلی که ازش اسم بردیم اختصاصیه! یعنی فقط اختصاصاختصاصی آبخست نخل جمیراست. پس فقط وقتی می توانید از آن كاربرد کنید که بخواهید از آبخو جعلی جمیرا فهم کنید. درست قبل از ورود به جزیره، توقفگاه اول مونوریل جمیرا در جلوی شما عیان می شود کافیست سوار آن شوید تا در عرض ۵ نكته لحظه به دورترین سمك و كف رواق آبخو برسید! را یكدلی کنید تا بدانید در تور دبی فقره سبب منوریل سواری به کجا بروید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی دبی در مورد لذت سفر با مونوریل در شهر دبی بیشتر می گوییم.

 

لذت سفر با مونوریل در شهر دبی

مونوریل جمیرا خط مونوریلی در آبخوست جمیرا است که این آبخست را به كناره ور دبی وصل می کند. دبی در تاسیس مونوریل هم «اولین» بود و توانست ازلی مونوریل خاورمیانه را بسازد. احداث مونوریل دبی در سال ۲۰۰۶ مبدا شد، ۱٫۴ هزارمیلیون بی نظم بورس دریافت و پس از سه سال در سال ۲۰۰۹ كامل شد. همه ی قطارها بی شوفر اند و خدمه ای بابت مواقع اظطراری در قطارها مجهز هستند.در ادامه با تور دبی همراه باشید تا با لذت وصف ناپذیر همراه شوید.

این مونوریل می تواند شما را از دورترین بخش آداك به كناردریا دبی ببرد و بر روی آن می توانید بام به بام ی آبخوست را به دهش گشت کنید. مسلماً مسافران اصلیه مونوریل گردشگرانی هستند که در هتل آتلانتیس اقامت دارند. از آن جایی که این مونوریل به روی خصوصی تنسیق می شود اهمیت اعتبار بلیطش کمی از کرایه عقبا اسباب حمل و نقل همگانی كمونیستی دبی اكثر است؛ فقره سبب فروش پته یک اعجوبه ۱۵ درهم (حدود ۱۵ هزارآوا تومان) و پته دو شگفت آور ۲۵ متفرق (حدود ۲۵ هزاردستان تومان) باید پول بدهید.

مونوریل هر ۷ روزه هفته از دوره ۸ صبح تا ۱۰ شب کار می کند و طریق مستقیم ۵٫۵۴ کیلومتری را در عرض ۵ لمحه می رود، ۵ لطیفه ای که مثل برق و باد می گذرد و شما را مجلسی مناظری شكیل و زشت می کند؛ هتل ها و آپارتمان های لوکس این آداك ی حقیقی یک به یک از جلو چشمانتان رد می شوند و لحظاتی ناب را برایتان می سازنند. این خط هر روز وسعت و تنگی ۴۰ عندلیب پاساژ را دارد و  در اوج شلوغی، ترن هر ۳ لطیفه یکبار سر ایستگاه می آید و در وقت های طرفه هر ۱۲ تا ۱۵ لطیفه یکبار. شتاب و كند تعجیل حدوسط قطارها ۳۵ کیلومتر در وقت جهان و حداکثر شتاب و كند تعجیل آن ها ۷۰ کیلومتر در زمان است.

لذت سفر با مونوریل در شهر دبی

 

برای ورود به آداك جمیرا می توانید در موقف Gateway Towers که در حق الورود آبخوست تثبیت دارد سواره و پیاده مونوریل شوید و در یام رله بعد که توقفگاه آخر است به پارک آبی آتلانتیس در کنار هتل آتلانتیس جمیرا برسید. این مونوریل هنوزبه متروی دبی مدام نشده و ایستادگی است که در آینده در ایستگاه متروی «اینترنت سیتی» در گذرگاه شیخ اضافی به قطار درون شهری وصل شود. پس اگر خواستید از جزیره به مترو بروید بعد از پیاده شدن در توقفگاه Gateway towers، در خیابان صفوح سوار واگن برقی هایی که طول این خیابان را طی می کنند شوید و خودتان را به راه آهن درون شهری برسانید.

مطلب پیشنهادی

شرایط اخذ بلیت هواپیما برای سفر به دبی

شرایط اخذ بلیت هواپیما برای سفر به دبی

امارات، آب و هواي خشك و آفتابي دارد و در طول سال بارش زيادي نمي …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *