خانه / جاهای دیدنی دبی / آشنایی با پارک آی ام جی دبی
آشنایی با پارک آی ام جی دبی

آشنایی با پارک آی ام جی دبی

پارک آی ام جی دبی را به نشانی یکی از بزرگ ترین پارک های موضوعی سر صریح ی دنیا است. این شهربازی فوق العاده یکی از كامل بلوز ركابی و جذاب ترین مکان های دبی است که سالاسال وفور و كمی از گردشگران و توریست هایی که به این شهر می آیند، حتما به این پارک هم سری می زنند در ادامه در مطلب جاهای دیدنی دبی در مورد آشنایی با پارک آی ام جی دبی بیشتر می گوییم.

آشنایی با پارک آی ام جی دبی

همانطور که گفتیم، آی ام جی بزرگ ترین پارک واهمه انگیز سقفدار و روباز در كاملاً دنیا است که در دبی مصنوع و آفریدگار شده است. آی ام جی یا دنیای غوغاطلبی دبی (IMG Worlds of Adventure) یک پارک موضوعی سقفدار و روباز است. این پارک به ۴ قسمت نوع به نوع و همگون تفرقه می‌ شود. با این که هر کدام از قسمت های این پارک متجاوز جذاب هستند اما در بین این ۴ قسمت، ۲ قسمت هستند که به ۲ اسم نامدار در دنیای کارتون ها خاص یافته و از مشهوریت زیاد زیادی بهره مند هستند.

این ۲ بخش عبارتند از کارتون نتورک (Cartoon Network) و مارول (Marvel) که اضافه معروف هستند. می خواهیم که در استمرار شما را با قسمت های گوناگون پارک آی ام جی دبی برای فتنه انگیزی های گوناگون به شما معرفی نماییم. در این پارک، گذرگاه آی ام جی و دره ی ضال ی دایناسورها متجاوز شهره و جانانه هستند و به طور قدیمی بسیار شلوغ هستند.

البته باید این را بگوییم که این دو قسمت دقیقا بر اساس طراحی گروه طراحی آی ام جی آفریده و آراسته شده است و از جایی کپی برداری نشده اند. دمای هوای این پارک روزانه به صورت منظم کنترل می ‌شود. این آلبوم وسعتی متساوی با ۱۴۰ هزار مترمربع را در خود دارد. این پارک تفریحی و موضوعی در طول روز می ‌تواند از ۲۰ هزار گردشگر و توریست میزبانی نماید.

پارک آی ام جی دبی در واقع كلكسیون ا‌ی بزرگ است که برای غوغاطلبی در خود، الوف جاذبه‌ ی تفریحی قلق انگیز همچون: اجناس ترن های سماوی و اسباب بازی سراسیمگی ‌انگیز و جذب کننده با موضوع کاراکترهای کارتون نتورک و ابر قهرمان‌های مارول و دایناسورهای متحرک دارد. این پارک دارای آلبوم ‌ی سینمایی با ۱۲ پرده، رستوران‌ و فروشگاه‌ های کوچک و بزرگ هستند که تنها سطوح رفاهی این مجموعه هستند.

آشنایی با پارک آی ام جی دبی

تم های این پارک جز هستند و دارای موضوعاتی همچون: مارول، ماجراطلبی در دنیای دایناسورهای بیراه و دره ‌ی گمشده، کارتون نتورک و معبر آی ام جی می باشد. این پارک معروف، بخشی از پروژه ‌ی شهر عربی و بخشی از دبی ‌لند است که به خاطر وجود و بروز تلاطم شوریدگی مالی در سال ۲۰۰۸ راكد شد. این پارک در حال حاضر ۳/۶ میلیارد درهم ارزش دارد.

این آلبوم در منطقه‌ ی تجاری، تفریحی و مسکونی شهر عربی در مسیر شیخ محمد بن زاید قرار نژند است. پارک آی ام جی، به صورت کلی دارای ۱۷ وسیله‌ ی تفریحی با موضوعی مگر دیگر است.

همان طور که پیش از این گفتیم، این پارک از چهار بخش موضوعی تشکیل شده است و اضافه بر این یک كلكسیون ‌ی سینمایی ۱۲ پرده‌ای هم دارد. این پارک به طور معمول یومیه ۱۰ هزار ملاقات کننده دارد و به صورت کلی فراخی ۲۰ هزار نفر را در خود دارد. حال به شناساندن چهار بخش متنوع پارک می پردازیم. بخش کارتون نتورک در واقع بخش اول پارک آی ام جی دبی است. این قسمت بر اساس شخصیت‌ های کارتونی نتورک طراحی شده است.

در این مجموعه از پارک، نخستین و انتهایی سینمای ۵ بعدی دنیا با نام بن ‌تن و بزرگ ترین مغازه بن ‌تن دنیا واقع شده است. كالا اقسام رستوران، قربان سوپر و ارائه ‌های زنده از دیگر تفریحات این بخش از پارک هستند. بخش مارول، بخش دوم این پارک است. مارول بر اساس کاراکترهای دلبر مارول نگارگری برنامه ریزی و ساخته شده است. در این بخش از تفریحات دل واپسی انگیز و جذابی با محوریت نفوذ ‌هایی همچون هالک، اسپایدر من، ثور و غزارت از شخصیت های کارتونی دوست دیگر وجود دارد که بی شک شما می توانید از آن متجاوز لذت ببرید.

آشنایی با پارک آی ام جی دبی

به یاد داشته باشید که در این قسمت از پارک هم رستوران‌ها و فروشگاه‌های موضوعی وجود دارد. واقعه طلبی دایناسوری در دره‌ی ضال (Lost Valley-Dinosaur Adventure) را به نشانی سوم بخش از پارک آی ام جی دبی باید در نظر بگیریم. این بخش که مالکیت معنوی آن در اختیار شرکت آی ام جی است دارای رولر کوسترهای متنوع و دایناسورهای متحرک است و البته مهمانخانه و مغازه های نوع به نوع و همگون هم دارد.

مطلب پیشنهادی

شرایط اخذ بلیت هواپیما برای سفر به دبی

شرایط اخذ بلیت هواپیما برای سفر به دبی

امارات، آب و هواي خشك و آفتابي دارد و در طول سال بارش زيادي نمي …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *