خانه / جاهای دیدنی دبی / باغ وحش دبی
باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

باغ وحش دبی

بازدید از حیوانات تفریحی است که هم با نشاط و خنده همراه است و هم گاهی چنان شما را شوک زده و متعجب می کند که  دوست دارید در مورد آن حیوانات بیشتر بدانید. علاوه بر این برای بسیاری از مردم دنیا که علاقه زیادی به حیوانات دارند بازدید از باغ وحش ها و دیدن انواع گونه های حیوانی که تنوع آنها در سرتاسر جهان بسیار زیاد است جزء جدانشدنی سفر هایشان است. علاوه براین این روز ها لزوم حفظ و مراقبت  از حیوانات به واسطه اینکه بسیاری از آنها در معرض انقراض قرار گرفته اند به بحثی مطرح بدل شده است. بازدید از باغ وحش ها که یکی از کارهایشان حفظ حیوانات در حال انقراض است در این میان خالی از لطف نیست. در این مقاله به معرفی یکی از قدیمی ترین و معروف ترین باغ وحش ها در میان کشورهای عربی پرداخته ایم.

باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

یکی از قدیمی ترین باغ وحش ها در شبیه جزیره ی عربی، باغ وحش دبی است که از محبوب ترین و معروف ترین جاهای دیدنی دبی نیز به حساب می آید. تاسیس این باغ وحش به سال ۱۹۶۷ باز می گردد.  سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سرتاسر دنیا به بازدید از این باغ وحش می پردازند و از فضای زیبا و بسیار مفرح آن لذت می برند. این باغ وحش در منطقه جمیرا شهر دبی واقع شده است و موقعیت جغرافیایی مناسبش باعث ی شوند کسانی که برای سفر دبی را انتخاب کردند حتمن از این باغ وحش هم دیدن کنند چرا که دسترسی به محل آن آسان است.

باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

در این باغ وحش گونه های مختلف حیوانات که برخی مربوط به مناطق عرب نشین و برخی از گونه های پراکنده حیوانات در این دنیا است وجود دارد. برای مثال گونه های عربی عبارت اند از غزال، بز کوهی، سیاه گوش، روباه، گرگ، کفتار، پلنگ، گربه ی وحشی، مار، راسو، سوسمار، جوجه تیغی، خرگوش و…

برخی از گونه هایی که در این باغ وحش نگهداری می شوند در حال انقراض هستند و مسئولان این باغ وحش تلاش می کنند در کنار آماده سازی این فضا برای بازدید مردم از این حیوانات مراقبت های ویژه ای انجام دهند. گوسفند مخصوص شمال آفریقا، ببر سیبری و بنگالی، گرگ عربی، کفتار، گربه وحشی، غزال کوچک و… نمونه هایی از این گونه های در حال انقراض هستند. بخشی از باغ وحش دبی مخصوص پرندگان است. در این بخش هم انواع پرندگان مانند حواصیل، مرغ نوروزی، عقاب، لاشخور، کرکس، تیهو، فاخته، قمری، کبک، جغد و…نگهداری می شوند. و بازدید کنندگان می توانند از این پرنگان بازدید کنند.

باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

لازم است بدانید بلیط ورودی باغ وحش دبی برای هر نفر ۲ درهم و برای کودکان زیر دو سال رایگان است. در فضای باغ وحش مکان هایی برای استراحت بازدید کنندگان  تدارک دیده شده است. به طور کلی ۲۳۰ گونه  از حیوانات این باغ وحش گربه سانان بزرگ هستند. که نسل خیلی از آنها در حال انقراض است.  خزندگانی مانند انواع مارمولک نیز در این باغ وحش وجود دارند که علاقمندان به این گونه جانوری می توانند از آن ها بازدید کنند.

باغ وحش دبی
باغ وحش دبی

مطلب پیشنهادی

دو نمایشگاه سالانه ی دبی

دو نمایشگاه سالانه ی دبی

هر ساله در دبی نمایشگاه های بسیار زیادی برگزار می شود که موجب رویداد های …

یک دیدگاه

  1. سلام
    ممنون از سایت خوبتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *