خانه / جاهای دیدنی دبی / پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی یکی از ۱۰ مکان پر بازدید در بین گردشگران تور دبی می باشد.  وایلد وادی به معنی رودخانه وحشی، در کشور امارات متحده عربی، شهر دبی و در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است. این پارک با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف و داشتن سرسره‌های زیاد و دو ماشین موج سواری مصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسره‌ی آبی جهان در خارج از ایالات متحده آمریکا به شهرت زیادی دست یافته است. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک داشتن آبشاری ۱۸ متری در جلوی در ورودی است.

پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

گرمای هوا در دبی به حدی زیاد است که بسیاری از گردشگران تور دبی را ممکن است کلافه کند. از این رو حاکمان دبی تصمیم گرفتند تا هر چه می توانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند که گرمای دبی به چشم گردشگران نیاید! پارک آبی وایلد وادی یکی از این موارد بود. برای مثال پیست اسکی دبی با برف مصنوعی آن نیز یکی از این موارد است.

پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

يک ماجراجويی فراموش نشدنی در پيشرفته ترين پارک آبی دنيا در انتظار شماست. این جاذبه توریستی دبی به شکلی طراحی شده که لذت و هيجان واقعی را به شما ارائه می کند. این پارک با بيش از ۲۳ نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند، بازديد کنندگان را قادر میسازد تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند. اين پارک بر اساس افسانه قديمی سندباد طراحی شده است. نوع طراحی و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث شده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی
  • جمیرا اِسکِرا: بلندترین و سریع‌ترین سرسره‌ آبی خارج از ایالات متحده در دنیا می باشد که يک سقوط نفس گير و پر هیجان همراه با يک آبشار عمیق را رقم می زند. ارتفاع این سرسره پارک آبی دبی ۳۳ متر و سرعت آن ۸۰ کیلومتر بر ساعت است. شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت ۸۰ کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه نماييد.
  • جوها: محل بازی‌ای برای کودکان در وایلد وادی، که بیش از ۱۰۰ نوع بازی آبی دارد.
  • خلیج بریکرز: بزرگ‌ترین استخر موج‌دار خاورمیانه که موج‌هایی با ارتفاع ۱٫۵ متر در ۵ شکل مختلف ایجاد می‌کند.
  • جوها جورنی: رودخانه‌ای به طول ۳۶۰ متر که مردم می‌توانند در آن بر روی تویوپ‌های مخصوص شناور باشند.
  • مستر بلستر: در این بازی، مردم به صورت یک نفره یا دو نفره بر روی تویوپ‌های مخصوص می‌نشینند و با موتوهای جت پمپاژ آب به بالا هل داده می‌شوند.
  • از بخشهای دیگر این پارک که از بهترین تفریحات دبی می باشد، می توان به بزرگترین استخر خاورمیانه اشاره کرد که توانایی ایجاد موج های مختلف و زیبا را دارا می باشد که میتواند لحظات دلهره آور و هیجان انگیزی به وجود آورد.
پارک آبی وایلد وادی دبی
پارک آبی وایلد وادی دبی

قیمت بلیط پارک آبی دبی برای بزرگسالان از ۲۷۵ درهم و برای کودکان از ۲۲۵ درهم می باشد. این هزینه شامل استفاده از کلیه سواری های آبی پارک آبی دبی می باشد. همچنین باید این نکته را هم یادآور شد که این پارک برای افرادی که در هتل جمیرا اقامت دارند رایگان می باشد.

مطلب پیشنهادی

موزه دبی

موزه دبی (Dubai Museum)

موزه دبی (Dubai Museum)، به عربی “متحف دبی“، یکی از موزه های تاریخی و جاذبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *