خانه / جاهای دیدنی دبی / موزه دبی (Dubai Museum)
موزه دبی
موزه دبی

موزه دبی (Dubai Museum)

موزه دبی (Dubai Museum)، به عربی “متحف دبی“، یکی از موزه های تاریخی و جاذبه های گردشگری دبی در امارات متحده عربی است که سالیانه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی به آنجا سفر می کنند. این موزه در قرن ۱۸ در داخل قلعه فهیدی برای محافظت از شهر در برابر دشمنان بنا شد. مدت ها محل سکونت حاکمان وقت دبی و مقر حکومتی بود تا اینکه در سال ۱۹۷۰ جهت استفاده موزه بازسازی شد.

موزه دبی
موزه دبی

در این موزه، که یکی از تفریحات دبی به شمار می رود، مدل‌های زنده، نماهای زندگی روزمره مردم قدیم امارات را به تصویر می‌کشند که نشان دهنده ی فرهنگ و تاریخ شهر می باشد. یک بازار شلوغ، یک مدرسه اسلامی، زندگی بیابان نشینی در شب و زندگی ماهیگیران از جمله این نماها می‌باشند. تصاویر رنگی و جذاب، همراه با مدل‌های زنده، صدا و جلوه‌های ویژه بصورت کاملاً روشن زندگی مردم را قبل از کشف نفت در این منطقه به نمایش در می‌آورد.

dubai_museum_shop

نگارخانه‌ها نیز تصاویری از دبی، خانه‌های عربی قدیمی، مساجد، بازارها، باغ‌های خرما، زندگی ساحل نشینان و بیابان نشینی را به نمایش گذاشته‌اند. یکی از زیباترین این تصاویر، تصویر مربوط به استخراج مروارید از اعماق آب دریا می‌باشد که در آن چند تاجر مروارید، سنگ‌های وزنه، ترازو و غربال مخصوص این کار دیده می‌شوند. این قلعه در نوع خود، یک موزه نظامی سحرآمیز نیز می‌باشد. در این موزه مجموعه جالبی از اقلام تاریخی از جنس مس، مرمر سفید و مصنوعات سفالی پیدا شده در قبرهایی متعلق به حدود ۴۰۰۰ سال پیش در معرض دید عموم قرارداده شده‌ است. باستان شناسان در سال‌های اخیر موفق به بیرون آوردن صدها نمونه مصنوعات دست ساز از قبیل ظروف سفالی، اسلحه‌ها و سکه‌های متعلق به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح از دل خاک شده‌اند. حتما از مجموعه ی مهیج اسلحه سازی خاورمیانه ی باستانی هم بازدید کنید.

موزه دبی
موزه دبی

به محض ورود به موزه دبی، یکی از محبوب ترین موزه های دبی، روزهای قبل از کشف نفت و رسیدن کشتی های حامل نفت به این منطقه در ذهنتان تداعی می شود. طراحی زیرکانه فضاهای زیر زمینی این موزه به گونه ایست که شما را از زندگی روزمره و مدرنیسم دبی، به روزهای آغازین دبی می برد. به عنوان مثال، شما می توانید در میان اسکله خور و بازاری که در سایز واقعی ساخته شده است به قدم زدن بپردازید.

موزه دبی
موزه دبی

مطلب پیشنهادی

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی یکی از ۱۰ مکان پر بازدید در بین گردشگران تور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *