خانه / اطلاعات سفر / آب و هوای مناسب برای سفر به دبی
آب و هوای مناسب برای سفر به دبی
آب و هوای مناسب برای سفر به دبی

آب و هوای مناسب برای سفر به دبی

شما قبل از اینکه به هر شهر یا کشور سفر کنید باید حتما قبل از سفر خود تمام جوانب را در نظر بگیرید. از جمله این موارد آگاه شدن از آب و هوای مقصد مورد نظر می باشد که ممکن است کمک بسیار زیادی برای اینکه سفر دلچسبی داشته باشید خواهد کرد. در این مطلب در مورد آب و هوی مناسب برای سفر به دبی بیشتر برای شما خواهیم گفت.

آب و هوای گرم و خشک دبی

مطلبی که برای اطلاعات سفر شما مناسب است این مورد است که شرایط جوی و آب هوایی دبی به گونه ای است که کاملا گرم و خشک بیابانی است. تابستان‌های دبی با یزان دمای چهل درجه در روز، همانند سونایی است که بیشتر از چند دقیقه نمی‌شود آنرا تحمل کنید. در این هنگام از سال، دمای دریا به ۳۷ درجه نیز خواهد رسید و هتل‌ها نیز برای اینکه آب استخر خود را به دمای مناسب برسانند باید از دستگاه های مخصوصی استفاده کنندتا دمای استخر را کاهش دهند تا مسافران زمان شنا استخر را با جکوزی اشتباه نگیرند.

آب و هوای گرم و خشک دبی
آب و هوای گرم و خشک دبی

 

بهترین انتخاب برای سفر به دبی این ست که در فصل گرم سال به این شهر سفر نکنید، پس بهتر است تابستان از سفر به دبی صرف نظر کنید یا اینکه در فاصله بین خرداد تا مهرماه قصد سفر به دبی را دارید باید به این مطلب آگاه باشید که کاری جز گذراندن وقت در مرا کزخرید و هتل‌ها نمی توانید انجام دهید. اما مراکز خرید و مراکز دیدنی دبی برحسب معمول به علت دمای بالای هوا تا پاره ای از شب باز می باشند تا گردشگران سر فرصت مناسب به بازدید‌های خود برسند.

آب و هوای گرم و خشک دبی
آب و هوای گرم و خشک دبی

 

در مورد آب و هوای این شهر خوب است بدانید که در آبان ماه و آذر و فروردین و اردیبهشت، دبی هوای بسیار مناسبی با دمای زیر ۳۰ درجه‌ دارد و بهترین وقت برای سفر به دبی در همین ماه های ذکر شده می باشد. پس هم مسافرت به دبی در تعطیلات نوروز می‌چسبد و هم اگر استرس تحصیل را ندارید، می‌توانید فصل پاییز را برای سفر به این شهر انتخاب کنید.

آب و هوای گرم و خشک دبی
آب و هوای گرم و خشک دبی

 

دبی در فصل هایی مثل زمستان در شبانه روز سرد نخواهد شد. فقط امکان دارد برخی اوقات باران ببارد که آن هم میزان بسیار اندکی است. در زمستان میزان دمای هوای دبی در روز ۲۳ درجه و در شب به ١٤ درجه‌ خواهد رسید. با این حال زیانی همراه ندارد که زمان سفر به دبی در فصل زمستان، لباس گرم همراه با خود داشته باشید.

زمان مناسب برای سفر

اگر تنها به خاطر لذت بردن از قسمت های ساحلی دبی و حمام آفتاب گرفتن قصد سفر دارید، فصل بهار و پاییز بهترین فصل هایی هستند که می توانید به این شهر سفر نمایید. در این هوا خواهید توانست با خیال راحت حمام آفتاب بگیرید و شبانگاه نیز در رستوران ها، مراکز خرید و کافه های دبی که تمام از سیستم تهویه هوا برخوردارند، وقت خود را بگذرانید.

زمان مناسب برای سفر
زمان مناسب برای سفر

 

برای این که در تابستان های دمای هوای دبی افزایش می یابد، کم بها ترین تورهای مسافرتی دبی برای تابستان خواهد بود. تابستان دبی فوق العاده گرم است و گرمای هوا بین ماه های تابستان بین ۲۴ تا ۴۰ درجه می رسد.

مطلب پیشنهادی

چه پولی برای سفر به امارات ببریم

قبل از آن که بخواهیم به پرسش «در سفر به دبی چه پولی ببریم» پاسخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *