خانه / اطلاعات سفر / داروهای ممنوعه در امارات
داروهای ممنوعه در امارات
داروهای ممنوعه در امارات

داروهای ممنوعه در امارات

قبل از اینکه به هر کشوری سفر نمایید باید در مورد اطلاعات سفر به آن کشور آگاهی کامل داشته باشید و بتوانید در مورد جزییات سفر خود اطلاعات بیشتر داشته باشید تا بتوانید از سفر خود بیشتر لذت ببرید. در صورتی که دچار بیماری خاصی هستید و باید از دارویی استفاده کنید باید حتما از شرایطی که کشور مورد نظر برای دارو ها در نظر گرفته است آگاه باشید. برای کسانی که قصد استفاده از تور دبی را دارند مطلبی در مورد داروهای ممنوعه در امارات در نظر گرفته ایم.

كسانی كه به دلایل پزشكی مجبور به استفاده داروهای آرام بخش می باشند بایستی قبل از ورود به ناحیه امارات رونوشت پزشک معالج را به زبان عربی برگردان و به تائید وزارت سلامت ، قوه قضائیه دولت امور برون مرز ایران و سفارت خانه امارات در تهران رسانده و همنشین داشته باشند . در چنین شرایطی مقدار داروی همراه بیمار ، می بایست با نسخه تائید شده توسط مراجع ذیصلاح و سفارت خانه امارات ، مطابقت داشته باشد
با توجه به فرآیند طولانی تایید مدارک طبی توصیه می‌‌شود، این دسته از هموطنان، صرفا با رابطه داشتن خلاصه‌ای از تاریخچه طبی خود، بجای حمل داروهای اجباری حالت نیاز، با رجوع به درمانگاه هلال سرخ ایران زمین در دبی رابطه به تهیه آنها اقدام نمایند.

داروهای ممنوعه در امارات
تذكر مهم

در حالت همنشین داشتن داروهای مورد نظر به همراه نسخه ارزشمند و تائید شده ، اگر مسافرین در گذرگاه های امارات با مشكلی اصابت نمودند ، سریعا با سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی و یا سركنسولگری جمهوری اسلامی در دبی ارتباط حاصل نمایند.

داروهای ممنوعه در امارات
بیشتر مسافران بنا به دلایل متنوع از جمله بیماری، پیشگیری، یا برخی کسالت‌های احتمالی در طول سفر دوا به همراه می‌برند. ولی حمل دارو در برخی کشورها ممنوع است و حتی دربرگیریی جزا یا تعزیر نیز می‌شود.برخلاف انتظار، فقط داروهای قاچاق در کشورهای بیرونی وابسته ممنوعیت نیستند؛ بعبارت دیگر، داروهایی مانند قرص‌های خواب‌آور نیز می‌توانند در سفرهای خارجی گردشگران رابه سادگی مقید دردسرکنند.

دارو های غیر قانونی در امارات
برای مثال، در کشورهای بالی، ژاپن و امارات متحده عربی که هدف گردشگران استرالیایی هستند، داروهای دربرگیرنده کدئین، پزودوافدرین مانند قرص‌های سرماخوردگی و آنفولانزا، جوهر تریاك مایه هروئین آلكالوئیدی مخدر و مسكن و دگزامفتامین، در صورت داروهای غیرقانونی جای دارند.
با توجه به فرآیند طولانی تایید سندها طبی توصیه می‌‌شود، این گذرگاه از هموطنان، صرفا با رابطه داشتن خلاصه‌ای از سوابق طبی خود، بجای حمل داروهای ضروری حالت نیاز، با مراجعه به درمانگاه هلال قرمز جمهوری اسلامی ایران زمین در دبی نسبت به تهیه آنها مبادرت نمایند.

داروهای ممنوعه در امارات
در مورد بیماران مبتلا به پرفشاری خون، بهتر است ابزار فشارسنج و داروهای مصرفی همراه بیمار باشد و از استفاده مواد غذایی حاوی نمك مثل آجیل  و مخارج غذایی چرب خودداری شود. هموطنان در صورت نیاز می‌توانند پرسش ها خود را در زمینه اطلاعات دارویی و موردها مسمومیت، نوع استعمال صحیح داروها، تداخل مصرف همزمان داروها با هم و با مواد غذایی، استعمال داروها در اوقات بارداری و شیردهی، عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها، سازگاری و وجه قاطی كردن داروهای تزریقی، مسمومیت با داروها، سم ها و مواد شیمیایی، گیاهان و گازهای سمی و گزیدگی‌ها با گفتگوها ذیل را از طریق شماره تلفن شبانه‌روزی ۰۹۶۴۶ با كارشناسان موسسه اطلاع‌رسانی داروها و سهم ها در میان بگذارند.

مطلب پیشنهادی

بهترین هتل شهر دبی

هتل های بسیار زیادی وجود دارد که درشهر دبی قرار گرفته اند و آماه ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *