خانه / اطلاعات سفر / راز ماشین های رها شده در کنار خیابان های دبی چیست؟

راز ماشین های رها شده در کنار خیابان های دبی چیست؟

وقتی به امارات سفر کنید و برج‌های بلند، خودروهای لوکس، هتل های مجلل، جزایر مصنوعی و بازارهای خرید آن را پیدا كردن نزدیک ببینید ناگزیر تصویر شهرهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی را بخاطر خواهید آورد اما یک تمایز بنیادی بین آنچه در امارات آگاهی می‌شود و آنچه در شهرهای اروپایی می بینید وجود دارد و چشم زد تفاوت تهدید كردن پایه‌های صرفه جویی فن آوری اروپا و اقتصاد حبابی امارات است.

بیماری که اکثر اقتصادهای جهان سوم به آن مبتلا هستند ناشی از فاصله بین آنچه ظرفیت‌های تولیدی این کشورها در اختیار آنها قرار می‌دهد و آنچه بعنوان سبک زندگانی توسط رسانه‌ها به مردم در جهان سوم تزریق می‌شود. یعنی فاصله بین خواسته ها و داشته‌ ها و نگاه صرف به آنچه امروز جهان مدرن از آن كاربرد می‌کند بدون توجه به سابقه تلاش‌ها برای رسیدن به وضع کنونی جوامع پیشرفته. به قول جلال آل احمد در کتاب غرب‌زدگی: آدم غرب عدد ضرب شده و ضارب هرهری مذهب است به هیچ چیز اعتقاد ندارد لیكن به هیچ چیز باز بی‌اعتقاد نیست. یک آدم التقاطی است و نان به مظنه گاه خور است همه شی برایش علی‌السویه است. 

ثروتمندان اروپایی به خصوص بریتانیایی‌ها، در زمان رونق اقتصادی امارات، در بازارهای دبی سرمایه‌گذاری کردند. آنها با خرید ماشین‌های لوکس و اسپرت مدل بالا، غافل از بحران پیش رو، به دنبال رفاه پندنیوش خوش گذرانی خود بودند، تالی اینکه امارات متحده عربی به ناگاه با بحران اقتصادی شدیدی روبرو شد. اگر شما در دبی یک شرکت اجاره خودرو تاسیس کنید قطعا میتوانید پول زیادی به جیب بزنید. اجاره خودرو در دبی با استفاده از خودروهای سوپر لوکسی که در خیابان ها هستند بسیار سودآور است.

موضوعی که صاحبان این ماشین‌ها در دبی را مجبور کرد تا بخاطر گرانی قطعات و هزینه‌های بالای خودروها، واداشته شوند آنها را در پارکینگ جمعیت و یا گوشه خیابان رها کرده سربلند از این راه از پرداخت بدهی‌های سنگین مالیات شانه هیچ کرده و کشور را ترک کنند. روی تنگ تكثر از ماشین‌ها جملاتی با این مفهوم نوشته شده: معذرت می‌خواهم!

نکته جالب دیگر برخورد مقامات قضایی آش این خودروهاست؛ محافظ در صورت مشاهده خودرو مشکوک که چند یوم ناشتا تن گدازی متوالی بی و با صاحب رها شده باشد، اخطاری بانشاط شدن صاحب آن می‌دهند، مروارید سوگلی صورت عدم مراجعه فرد به جوهره پلیس، ماشین بی هستی تشخص اعلام می‌شود و در لیست اموال مشترك متداول قرار می‌گیرد ت ابا فروش آنها شاید بتواند مقسوم از مشکلات کوچک ناشی از بسنده كاری بیمار خودرا درمان کند.

بیماری کشورهای دارای اقتصاد مصرفی جمع بر بی‌توجهی موافقت شدن تولید و توسعه پایدار عودت به همین نقد جلال آل احمد است. وقتی نفع جمعی مع زیاده خواهی خصوصی تهدید می‌شود بعد از مدتی جایی برای فرد نیز باقی نخواهد ماند.

برای اجاره خودرو بدون راننده در دبی روی لینک زیر کلیک کنید:

www.europcar-ir.com

چند سالی است که شهر دوبی با مشکل غیرمعمول شمار زیاد ماشین‌های اسپرت پیشرفته روبرو است که در پارکینگ ماشین فرودگاه و در کنار خیابا‌ن‌های در تمام شهر در زیر لایه‌های ضخیمی از گرد و غبار به حال واحد وزن رها شده‌اند ولیكن امروز دبی روزهای سختی را می‌گذراند. هنگامی که این شهر کانون صرفه جویی نفت و مرکز بازار شکوفای املاک بود، خارجی‌ها به خصوص بریتانیایی‌ها در این پاساژ داغ سرمایه‌گذاری کردند. خارجی‌های تازه ثروتمندشده در این دوران آخرین ماشین‌های اسپرت ایتالیایی و آلمانی را برای تکمیل کردن سبک زندگی میلیونری‌شان خریدند و بعد از بحران اقتصاد عالمگیر دنیایی و نوآوری حباب ناگهان ثروت كلی به فقر اشتراكی تبدیل شد و گرانی قطعات و هزینه تعمیرات این خودروها را روانه پارکینگ‌ها و گوشه خیابان کرد.

جالب آنجاست که صاحبان هراسان این خودروها که قابلیت پرداخت بدهی‌های سنگین‌ را ندارند با حداکثر سرعت خود را به فرودگاه می‌رسانند و خودروها را در پارکینگ فرودگاه فارغ البال می‌کنند و با طیران بعدی از دبی خارج می‌شوند و هرگز باز نمی‌گردند. صاحبان فراری با نوشتن یک یادداشت عذرخواهی روی شیشه جلو خودروها دبی را باهم فقر و بدهی ناشی دوباره یافتن و گم كردن ترکیدن حباب تنها می‌گذارند. دولت امارات جنب وجوش می‌کند تا با فروش این خودروها برخی از هزینه های ناشی از رکود اقتصادی این کشور را جبران کنند.

مطلب پیشنهادی

چه پولی برای سفر به امارات ببریم

قبل از آن که بخواهیم به پرسش «در سفر به دبی چه پولی ببریم» پاسخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *