خانه / اطلاعات سفر / مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی
مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی

مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی

دبی و گردشگری دبی نقش به سزایی در میان گردشگران ایرانی دارد. تنها در سال ۲۰۱۷ و از ماه های ژانویه تا جون، مسافران و گردشگران ایرانی به دبی رشد ۲۳ درصدی داشته است. همین موضوع به تنهایی نشان دهنده اهمیت دانستن نکات سفر به دبی برای گردشگران ایرانی است. اگر چه راهنماها و آژانس های مسافرتی از قبل به شما توصیه های لازمه را می دهند اما بد نیست که خود شما هم کمی مطالعه نموده و اطلاعات خود را بالا ببرید. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در مورد مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی بیشتر می گوییم.

مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی

ممنوعیت داروهای کدئین دار در دبی

امارات قوانین بسیار سخت گیرانه ای درباره انواع داروهای حاوی مواد مخدر و روان گردان دارد. هنگام سفر به دبی مراقب باشید داروی کدئین دار یا آرام بخش بدون نسخه تایید شده توسط نظام پزشکی همراه نداشته باشید؛ چون ممکن است به خاطر چند قرص استامینوفن کدئین ساده، جریمه سنگینی شوید. بهترین کار تنها به همراه داشتن نسخه پزشک و تهیه داروی مورد نظر از داروخانه های دبی است. همچنین در این شهر، مطب پزشک های ایرانی وجود دارند که در کلینیک ایرانی به گردشگران و مسافران ایرانی پشتیبانی می دهند. بنابراین ریسک نکرده و چنین داروهایی را با خود به فرودگاه و سفر نبرید. در نکات سفر به دبی این موضوع را جدی بگیرید.

عکاسی از مکان های اداری و دولتی در دبی ممنوع!

از مساجد، ایستگاه‌‌های پلیس، ساختمان‌‌های ارتش، بندرها و فرودگاه عکاسی نکنید. این برخلاف قانون است و در صورت مشاهده شما، ممکن است به زندان و حبس در دبی محکوم شوید. در نکات سفر به دبی یادتان باشد شما تنها گردشگری هستید که برای استفاده از جاذبه های توریستی دبی به این کشور آمده اید.

مقررات سخت دبی در مکان های عمومی

در صورتی که مشکوک به استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی باشید، خون شما آزمایش خواهد شد و در صورت اثبات به زندان خواهید افتاد. استفاده از این مواد در مکان های عمومی ممنوع بوده و جرم محسوب می شود. تنها گردشگران غیر مسلمان در مکان های مشخص شده و هتل ها می توانند مشروبات الکلی استفاده کنند یا اینکه از فروشگاه ها، این محصول را خریداری کنند.

مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی

استفاده از لنز در فرودگاه ممنوع!

در فرودگاه دبی هنگام کنترل گذرنامه، از اتباع ایرانی و چند کشور دیگر، اسکن چشم به عمل می آید. اگر از لنز تماسی استفاده می کنید، قبل از محل کنترل گذرنامه، آن را از چشم خود خارج کنید. در نکات سفر به دبی این مورد را به این خاطر تذکر می دهیم که در فرودگاه دچار معطلی و مشکل نشوید.

توجه به قوانین رانندگی در دبی

برای بسیاری از گردشگران و توریست ها، امکان کرایه ماشین و رانندگی در این شهر وجود دارد. در واقع بیشتر افراد علاقه مند به ماشین های لوکس به سراغ چنین هیجانی و سوار شدن در ماشین های لوکسی که آرزویش را دارند، به دبی سفر می کنند. با این حال، آگاه باشید که نرخ جرم و جنایت در امارات، بسیار پایین اما نرخ تصادفات بسیار بالاست. بنابراین هنگام رانندگی و نیز عبور از خیابان بسیار مراقب ترافیک باشید.

آب زیاد بنوشید. آب شهری آشامیدنی است اما غالباً افراد ترجیح می دهند از آب های بطری استفاده کنند. بنابراین نگران خوردن آب ناسالم و غیر بهداشتی نباشید. طبق قانون دولت امارات، همه رستوران ها موظف به پاسخ صحیح درباره حلال بودن غذا دارند و در صورت تخلف، جریمه سنگینی می شوند.

مهم ترین باید و نبایدهای سفر به دبی

سراغ اتوبوس های گردشگری دبی بروید

یک وسیله مناسب برای گشتن در شهر، اتوبوس های دو طبقه روباز هاپ آن هاپ آف (Hop on Hop off) است که از دو مسیر داخل شهر و کنار ساحل حرکت می کنند و در اکثر نقاط دیدنی دبی، توقف دارند. از نکات سفر به دبی که می توانید از آن استفاده کنید، اتوبوس های گردشگری هستند. اگر نمی خواهید که خود را درگیر تاکسی گرفتن کنید یا برای دیدن جاذبه های دبی سوار مترو شوید، این گزینه بهترین راه گشت و گذار در دبی است. تنها کافیست که بلیط اتوبوس های گردشگری را خریداری کنید. این بلیط ها، به صورت یک روزه و دو روزه به فروش می رسند.

لباس مناسب در نکات سفر به دبی

گرمای دبی را شوخی نگیرید! راحت ترین کفش و خنک ترین لباس خود را بپوشید. اگر برای آفتاب، دریا و شن به این شهر سفر می‌کنید، فصل بهار و پاییز بهترین فصل‌‌ها برای شما خواهد بود. در روز های تابستان از فعالیت های ورزشی و پرتحرک در فضای باز و هنگام ظهر بپرهیزید.

 

مطلب پیشنهادی

چه پولی برای سفر به امارات ببریم

قبل از آن که بخواهیم به پرسش «در سفر به دبی چه پولی ببریم» پاسخ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *