خانه / آشنایی با دبی / چه پولی برای سفر به امارات ببریم

چه پولی برای سفر به امارات ببریم

قبل از آن که بخواهیم به پرسش «در سفر به دبی چه پولی ببریم» پاسخ بدهیم لازم است مقدمه در مورد واحد پول رسمی امارات متحده عربی و دبی صحبت کنیم و شما را تا حدودی با این موضوع آشنا کنیم. واحد پول امارات متحده عربی «درهم» است که با کد AED مشخص می شود و گاهی درهم اماراتی هم نامیده می شود. پول خرد این کشور فلس (fils) نامیده می شود و هر ۱۰۰ فلس یک درهم را تشکیل می دهند. درهم در سال ۱۹۷۳ به عنوان واحد پول رسمی امارات متحده عربی معرفی شد و ثابت ریال دبی و قطر شد. در ادامه در مطلب چه پولی برای سفر به امارات ببریم با ما همراه باشید.

تبدیل دلار به درهم امارات

اسکناس های درهم به صورت زیر دسته بندی می شوند:

اسکناس ۵ درهمی به رنگ قهوه ای
اسکناس ۱۰ درهمی به رنگ سبز
اسکناس ۲۰ درهمی به رنگ آبی روشن
اسکناس ۵۰ درهمی به رنگ بنفش
اسکناس ۱۰۰ درهمی به رنگ صورتی
اسکناس ۵۰۰ درهمی به رنگ آبی
اسکناس ۱۰۰۰ درهمی به رنگ قهوه ای ارغوانی
اسکناس های درهم دبی

دسته بندی سکه ها

پول خرد و سکه های امارات هم به سکه های ۱ درهمی، ۵ ، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ فلسی دسته بندی می شوند. البته سکه های ۵ و ۱۰ فلسی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و به كیله پیمودن سایر سکه ها رایج و متداول نیستند. برخلاف اسکناس های امارات که روی آن به دو زبان عربی و انگلیسی نوشته شده است، سکه ها فقط به زبان عربی هستند. اما خوشبختانه حسب معمول تنها ۳ نوع سکه در امارات و دبی رایج و متداول است و به همین دلیل بدون دانستن زبان عربی هم می توانید این سکه ها را بشناسید. سکه های ۱، ۵۰ و ۲۵ فلسی به رنگ نقره ای هستند و سکه های ۱، ۵ و ۱۰ فلسی هم از جنس برنز و طلایی رنگ هستند. یک طرف سکه ۱ درهمی شکل یک قهوه جوش سنتی عربی وجود دارد و از این طریق می توانید آن را تشخیص بدهید. سکه ۵۰ فلس گرد نیست و با ظاهر هفت گوشش و نگاشتن خطكشیدن یک پالایشگاه نفت روی یک طرف سکه قابل شناسایی است.

در سفر به دبی چه پولی را بهتر است همراه خود ببریم؟

بعد از توضیح واحد پول و دسته بندی اسکناس ها و سکه های رایج در امارات به بحث اصلی می رسیم. در سفر به دبی چه پولی ببریم و کدام ارز برایمان به صرفه تر تمام می شود؟ آیا می توان پولمان را به واحد رسمی کشورمان (ریال) به دبی ببریم و آن جا آن را تبدیل کنیم؟ آیا بهتر است در این جا پولمان را به دلار تبدیل کنیم؟ یا می توانیم در همین ایران کل بودجه سفر را به درهم اماراتی تبدیل کنیم؟ کدام به صرفه تر است؟

اگر تا به حال سفر خارجی را اطلاع کرده باشید حتما با باطن هدف ارز مسافرتی آشنا هستید. به هر مسافر با توجه به مقصد سفر مقداری ارز به نام ارز مسافرتی و به صورت دلار و در حال حاضر یورو نمود تئاتر می شود. در یکی دو سال اخیر این مقدار کاهش پیدا کرده و بین ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ یورو با توجه به مقصد مورد نظر به هر مسافر ارز اختصاص پیدا می کند. از طرفی، بسیاری از مسافرانی که به دبی و امارات سفر می کنند قصد خرید دارند و اصلا شاید به همین هدف سفر می کنند. بنابراین احتمالا به ارز بیشتری نیاز دارند و این سوال برایشان پیش می آید که در سفر به دبی چه پولی ببریم؟

مبلغی که به كنیه ارز مسافرتی به هر عارضی و ذاتی گزنده داده می شود در حال حاضر به صورت یورو پرداخت می شود. اگر در ایران عمل به خرید درهم اماراتی بکنید شاید خیلی برایتان یار بسان به صرفه تمام نشود و این کار را توصیه نمی کنیم. پیشنهاد ما این است که هزینه سفر و پولی که همراه خود می برید را حتما به صورت دلار یا یورو ببرید.

در دبی صرافی های به شدت زیاده روی وجود دارند که دلار یا یوروی شما را به درهم اماراتی تبدیل می کنند و از این نظر لازم نیست نگرانی ای داشته باشید. علاوه بر صرافی ها، كثرت و لطف از هتل های دبی هم کار تبدل ارز را برای مسافران انجام می دهند و در مراکز خرید و مناطق مختلف هم صرافی هایی متعددی وجود دارد. در مرکز خرید دبی، مرکز خرید مارینا و … صرافی ها و مراکز تبدیل ارز مختلفی وجود دارند. برای راحتی و فراغبالی شما در ادامه برخی از معتبرترین صرافی های دبی را معرفی می کنیم:

صرافی شرف

یکی از معروف ترین و معتبرترین صرافی های دبی شرافی شرف است که در سال ۱۹۹۶ و به عنوان بخشی از گروه شرف راه اندازی شده است. این صرافی معتبر در حال حاضر ۱۵ شعبه در تماماً دبی دارد و در بسیاری از مراکز خرید، كرانه ها تفریحی و … می توانید پولتان را در این دفاتر چنج کنید.

صرافی الرستمانی

صرافی الرستمانی در واقع اولین شرکت صرافی در دبی است که موفق به درك مدال بهترین کیفیت در سال ۲۰۱۳ شده است. این شرکت در حال حاضر ۱۶ شعبه در سرتاسردبی دارد و خدمات ارزی از قبیل چنج کردن و تبدیل ارز، انتقال وجه و كارها خدمت گزاری ها کارت اعتباری را به مشتریان ارائه می کند. شعبه های صرافیث الرستمانی در معبر نامور و توریستی شیخ زاید، كوچه الفهیدی، خلیج دبی، دیره و پارک کاراما از جمله پرطرفدارترین این دفاتر به شمار می روند.

مطلب پیشنهادی

دو نمایشگاه سالانه ی دبی

دو نمایشگاه سالانه ی دبی

هر ساله در دبی نمایشگاه های بسیار زیادی برگزار می شود که موجب رویداد های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *